Sprawdzony prowadzący na festiwal i piknik

Prowadzenie takiego eventu wymaga odpowiedniego doświadczenia ze strony konferansjera – trzeba przecież dobrze dopasować się do klimatu wydarzenia.

Profesjonalne prowadzenie festiwalu

Festiwal to spotkanie osób, które coś łączy – najczęściej są to upodobania muzyczne, pasje, miejsce zamieszkania albo sport. Prowadzący musi sprawnie odnaleźć się w tematyce, wczuć w nastrój publiczności i zapewnić jej przystępny odbiór. Musi także zarządzić czasem, dobrze zapowiedzieć artystów, oficjeli czy inne osoby pojawiające się na scenie. Jeśli tematem festiwalu jest gotowanie na żywo, konferansjer musi być głodny! Publiczność powinna polubić prowadzącego i chcieć go słuchać, inaczej nawet najlepsze atrakcje mogą przemknąć niezauważone.

Prowadzący na festiwal w dowolnej szerokości geograficznej

Na festiwalach często pojawiają się mniejsze czy większe “wyboje” w scenariuszu, tu coś potrwa dłużej a tam krócej. Sztuka improwizacji jest tutaj niezwykle cenna, na równi z opanowaniem i szczerością. Publiczność ma swoje oczekiwania, ale jeśli prowadzący da się jej polubić zaczyna chętnie współpracować i wchodzić w interakcje. Konferansjer nie jest gwiazdą wydarzenia, ale często pozostaje jedyną osobą na scenie, podczas kiedy na jej zapleczu rozwiązywane są nagłe kwestie techniczne. Humor, klasa i spokój mogą wtedy pomóc załagodzić niejeden pożar.

Konferansjer na pikniki, czyli luz według scenariusza

Pikniki bywają, przynajmniej z założenia, luźniejsze od innego rodzaju wydarzeń. Chcemy aby publiczność dobrze się bawiła, ale z drugiej strony mamy napięte grafiki artystów, kapryśną pogodę, nagłe braki prądu… Prowadzący piknik musi panować nad scenariuszem i kolejnością zdarzeń, ale także nad bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem uczestników. To konferansjer pierwszy zobaczy, jeśli coś idzie nie tak – ze sceny widać więcej. Zagubione dzieci, zmęczeni dorośli, to wszystko tematy które rozpracowuje się na takich wydarzeniach z pomocą konferansjera.